Zamknięcie przedsiębiorstwa, firmy i wykreślenie z rejestru handlowego

 

 

Promocja - przy usłudze "Zamknięcie firmy" oferujemy założenie nowej firmy zupełnie za darmo! Żeby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami.

 

Kończę działalność gospodarczą i potrzebuję zamknąć swoją firmę 

 

Zamknięcie przedsiębiorstwa (z powodów obiektywnych lub subiektywnych) nie jest najprzyjemniejszym procesem. Co więcej rozchodzi się o proces komplikowany pod względem administracyjnym. Niezależnie od tego czy do zamknięcia firmy doprowadziły problemy finansowe, czy też konflikt z partnerami, trzeba postępować precyzyjnie. Trzeba również podstępować zgodnie z legislatywą. Bezprawne zamknięcie firmy i jej wykreślenie z rejestru handlowego może prowadzić do oskarżenia o wykroczenie, szkodę wierzyciela itp.   Zamknięcie firmy nie jest tylko zamknięciem prowadzenia działalności gospodarczej. Spółkę w niektórych przypadkach trzeba zlikwidować i usunąć z rejestru handlowego. Skontaktuj się z nami, nasi profesjonaliści doradzą Ci w jaki sposób zrobić to bez problemów. Unikniesz nielegalnego i nieetycznego postępowania, zamknięcie firmy będzie odbywało się zgodnie z obowiązującym prawem.

 

 

Zostaw nam zamknięcie firmy i oszczędź!

 

Firma WFG firmowy serwis pomoże Ci szybko i łatwo pozbyć się niepotrzebnej lub nieprzynoszącej zysków firmy. Jednocześnie pomożemy Ci w założeniu nowej firmy, przygotujemy wszystkie potrzebne dokumenty do likwidacji firmy z rejestru handlowego niezależnie od jej typu na terenie całej Słowacji. Co jeszcze oferujemy?

 

  • Likwidację przedsiębiorstwa (firmy) lub zamknięcie firmy bez likwidacji.
  • Zamknięcie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zamknięcie spółki akcyjnej i innych typów działalności gospodarczej (spółki jawnej, spółki komandytowej…) gdziekolwiek na terenie Słowacji.
  • Zamknięcie firmy “ex offo” - drogą sądową.

  • Wykreślenie firmy (przedsiębiorstwa) z rejestru handlowego.

 

 

A) Zamkniecie sp. z o.o. lub SA

 

  • Spółka zostanie rozwiązania w dniu wykreślenia z rejestru handlowego, następuje to po zamknięciu firmy. W przypadku jeśli firma nie ma żadnego majątku, można ją zamknąć bez likwidacji, co oznacza dobrowolnie. Firma zamknięta w taki sposób może połączyć się z inną lub można ją rozdzielić.
  • Poradzimy Ci, w jaki sposób najlepiej zamknąć firmę, rozdzielić ją lub połączyć z inną spółką.

 

 

B) Likwidacja spółki (zamknięcie firmy poprzez likwidację)

 

  • Najbardziej eleganckim sposobem jak zakończyć swoją działalność jest likwidacja firmy. Spółka, która jest wpisana w rejestrze handlowym zanika w dniu jej wykreślenia. W przypadku jeśli majątek nie przechodzi do rąk prawnego następcy, ma miejsce likwidacja. Likwidacja jest możliwa również wtedy, kiedy spółka wypłaciła wszystkie swoje zobowiązania, i pozostały majątek można rozdzielić między wspólników. Po rozdzieleniu majątku likwidator może zaproponować wykreślenie z rejestru handlowego. Likwidatorem może być prezes spółki, któremu zaoferujemy bezpłatne porady prawne w czasie całego trwania procesu likwidacji.
  • W trakcie likwidacji zajmujemy się całym procesem ukończenia działalności gospodarczej, przygotowujemy potrzebne dokumenty, które są zgodne z legislatywą. Każdy krok jest skonsultowany.

 

 

C) Zamknięcie spółki w sposób "ex offo"

 

  • O zakończeniu decyduje sąd, który wyda stosowną decyzję. Nie jest potrzebna żadna bezpośrednia aktywność ze strony danej firmy. Do zamknięcia podmiotu na mocy decyzji sądu muszą zostać spełnione następujące warunki:

 

a) w danym roku kalendarzowym nie odbyło się walne zgromadzenie lub w okresie dłuższym jak trzy miesiące nie zostały powołane organy spółki,

b) spółka straciła zezwolenie na prowadzenie działalności,

c) zanikły warunki przewidziane przez prawo na prowadzenie spółki,

d) spółka poruszyła obowiązek stworzyć lub dopełnić fundusz rezerwowy według obowiązującego prawa,

e) spółka łamie obowiązek wykonywania określonych czynności za pośrednictwem osób, które mają licencje albo inne umiejętności wymagane przez prawo,

f) spółka nie spełniła obowiązku zapisanych w statusie dotyczących sprawozdań finansowych za co najmniej dwa okresy obrachunkowe następujące po sobie,

g) spółka nie spełnia warunków aktywnego stosunku prawnego do siedziby (np. umowa najmu została rozwiązana i spółka nie ma w stosunku do adresu zapisanego w rejestrze handlowym żadnego prawnego związku),

h) skończył się okres na jaki spółka została założona. 

 

  • Przy zamknięciu spółki "ex offo" zapewniamy wydanie wszystkich potrzebnych dokumentów oraz wniosku, który potwierdza zamknięcie firmy. Zakończenie działalności gospodarczej doprowadzimy szybko do pomyślnego zakończenia.

 

 

Jeśli Twoja firma nie prosperuje, jeśli chcesz założyć nową firmę lub potrzebujesz obecną firmę sprzedać, skontaktuj się z nami!

 

Szukasz następujących usług? Kliknij, aby przeczytać o nich więcej!

 

 

Zakładanie sp. z o.o.   Zmiany w rejestrze handlowym   Założone firmy na sprzedaż

 

Názov firmy:
Meno a priezvisko:
Telefón:
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia